Mesafeli Satış Sözleşmesi

ÖN BİLGİLENDİRME

MADDE 1 – SATICI BİLGİLERİ

MADDE 1.1 SATICI

Unvan: Abdulkerim Topcu – Nursena Moda

Adresi: Batı Mah. Karanfil Sok. No:5 D:1 Pendik İstanbul

Telefon: 0533 723 0543

MADDE 1.2 ALICI

Müşteri olarak www.nursenatesettur.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2 – SATIŞA KONU OLAN ÜRÜN- ÜRÜNLERİN ÖZELLİKLERİ

Mal ya da hizmetlerin temel özellikleri www.nursenatesettur.com adlı internet sitesinde yer almaktadır. Ürünün temel özelliklerini ürün sayfasından inceleyebilirsiniz.

Listelenen ve ilan edilen fiyatlar gerçek satış fiyatıdır. İlan edilen vaatler ve fiyatlar güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir.

Belirli bir süre için ilan edilen fiyatlar ise belirtilen sürenin sonuna kadar geçerlidir.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir ve iade edilmez.

MADDE 3 – GENEL HÜKÜMLER

3.1) ALICI, www.nursenatesettur.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ve teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

ALICI; bu ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin vaktinden önce, SATICI tarafından ALICI’ ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

3.2) Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’ nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer alan ön bilgilerde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilmek üzere kargo firmasına teslim edilir ve yola çıkar.

3.3) Kargo firmasının, ürünü ALICI’ ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI’ ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

3.4) SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

3.5) SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

3.6) SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve 10 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ ya iade eder.

3.7) Ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunun elektronik ortamda teyit edilmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

3.8) Ürünün tesliminden sonra ALICI’ ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 gün içinde SATICI’ ya iade etmek zorundadır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ ya aittir.

3.9) SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ ya bildirmekle yükümlüdür.

Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

ALICI’ nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir.

Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgilidir. ALICI, olası gecikmeler için SATICI’ nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını kabul eder. SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

4.0) SATICI dönemsel olarak ürün fiyatlarında kampanyalar yapmaktadır. Yapılan bu kampanyalar belirli süreli olup kampanya koşulları kapsamında geçerlidir. SATICI, kampanya koşullarında her türlü güncellemeyi yapma ve kampanyayı erken bitirme hakkına sahiptir.

 

Tüketicilerin şikayet ve itirazları:

Siparişinize ve/veya siparişinize konu ürüne ve/veya siparişinizle ilgili herhangi bir konuda şikayetinizin olması halinde şikayetlerinizi yukarıda belirtilen iletişim bilgileri veya www.nursenatesettur.com internet sitesinde, Mesafeli Satış Sözleşmesi sayfasında belirtilen iletişim bilgileri vasıtasıyla SATICI ’ya iletebilirsiniz.

İletmiş olduğunuz şikayet başvurularınız derhal kayıtlara alınacak, yetkili birimler tarafından değerlendirilerek çözümlenmeye çalışılacak ve en kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır.

Ayrıca, şikayet başvurularınızı doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirsiniz.

(Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2016 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 2.320 Türk Lirasıdır. Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arasındadır. Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 3.480 Türk Lirasıdır. Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.).

Kişisel bilgilerinizle alakalı olarak gizlilik sözleşmesi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Mesafeli Satış Sözleşmesi sayfasında alışverişiniz için oluşturulan sözleşme detaylarını bulabilirsiniz.